o mnie

Aleksandra Myszor

Aleksandra Duda: psycholog, trener warsztatu,

dyplomowana nauczycielka jogi Iyengara

w stopniu Intermediate Junior 1

Od 10 lat praktykuję jogę, od 6 lat prowadzę zajęcia. Od kilku lat rozwijam swoją praktykę jogiczną pod okiem Romka Grzeszykowskiego. Uczestniczyłam również w warsztatach z Sharatem Arorą, Lois Steinberg, Corine Biria oraz Konradem Kocotem. Od czasu ukończenia studiów psychologicznych

i Szkoły Trenerów METRUM (XXVII edycja), prowadzę warsztaty o charakterze rozwojowym, jak np. komunikacja interpersonalna, radzenie sobie ze stresem, asertywność.

W pracy najważniejsze jest dla mnie Spotkanie z drugim człowiekiem oraz tworzenie wspólnej przestrzeni do poznania się. Każda osoba, każda relacja niesie ze sobą coś nowego i świeżego. To pobudza moją uważność i chęć współpracy. Prowadząc zajęcia, uczę się odpowiedzialności za wypowiadane słowa, czyny i myśli. Poznaję nie tylko drugiego człowieka, ale też siebie.

Moje motto życiowe jest niezmienne od kilku lat: dopóki nie uczynisz nieświadomego świadomym, będzie ono kierowało Twoim życiem, a Ty będziesz nazywał to przeznaczeniem (C.G. Jung). I tak też staram się żyć – świadomie.

A tak poza tym, lubię ugotować coś dobrego i napić się kawy, interesuję się Tradycyjną Medycyną Chińską, a moim żywiołem niewątpliwie jest WODA.

przyjaciele

 

Ewelina Dominika Dzieża: Specjalista ds. projektów unijnych, przedsiębiorca, nauczyciel jogi

Czas jest, jak wiemy, pojęciem względnym.  Jeszcze większej „względności” nabiera, gdy do naszego życia wkracza JOGA, która uczy nas pokory – zarówno wobec siebie, jak i upływającego czasu.  Delektując się chwilami „tu i teraz” nadajemy przestrzeni czasowej innego, niż do tej pory, wymiaru.  Ganga White, znany jogin z USA, powiedział, że: „Joga nie zabiera czasu, lecz go daje.” To właśnie poczułam gdy joga, w 2014 roku, po raz pierwszy zawitała w moim życiu.  Czas i przestrzeń, tak inaczej zdefiniowane i tak cudownie moje.  Poczułam, że chcę podążać tą drogą. 

Joga zmienia ludzi i jest to tylko kwestią czasu. Pokora i cierpliwość odpłacają się cudownym poczuciem „dobrostanu”, który wpływa na całe nasze życie - rodzinne, zawodowe; wewnątrz i na zewnątrz nas.    W tym poczuciu mijają mi kolejne lata, które są cudownie lepsze - wypełnione smakiem, zapachem, kolorem i pozytywną energią! 

B.K.S. Iyengar, według którego metody praktykuję, twierdził, że: „We wszystkich nas drzemie iskierka boskości.  Joga roznieca ją w jasny płomień”.  Niezależnie jak nazwiemy tę moc – boskością, energią, duchem i niezależnie, jak tą boskość postrzegamy – religijnie, ateistycznie, pragmatycznie, ona po prostu uwalnia się w nas, rozpalając nasze wnętrze mocnym ogniem.

Praktykuję jogę od 2013 roku i stale odczuwam pozytywną energię zmian.  Podsycam ją uczestnicząc w licznych wyjazdowych warsztatach jogi z takimi nauczycielami jak Magda Kapela, czy Roman Grzeszykowski, u którego od 2018 roku rozpoczęłam również kurs nauczycielski.  Dużo radości sprawia mi prowadzenie zajęć jogi.  Lubię dzielić się z innymi swoją pasją, jaką jest joga i wytyczany przez nią szlak naszej życiowej podroży - podróży w czasie i przestrzeni, z biletem do swojego wnętrza i w kosmos zarazem.

 


Grażyna Pławska

Krzysztof Golecki: prawnik, przedsiębiorca, nauczyciel jogi

Pierwszy kontakt z jogą miałem latem 2013r.

Od dłuższego czasu dokuczał mi ból kręgosłupa, a gdy pewnego dnia obudziłem się bez możliwości skręcenia szyi w lewo stwierdziłem, że najwyższy czas coś z tym zrobić. Tak trafiłem na swoją pierwszą lekcję. Moja motywacja była czysto zdrowotna, a wyobrażenie o jodze bardzo stereotypowe. Spodziewałem się nudnych, statycznych zajęć, tymczasem już kilka minut po rozpoczęciu poczułem ciekawość. Nie rozumiałem większości komend wydawanych przez nauczyciela, a moje ciało męczyło się i nie chciało za nimi podążać, stawiając opór swoim brakiem elastyczności i nieświadomością mięśni. Kiedy jednak otworzyłem oczy po pierwszej Śavasanie i poczułem jak odprężone jest moje ciało, a umysł oczyszczony ze zbędnych myśli, wiedziałem już, że chcę kontynuować praktykę, a joga wbrew wcześniejszym przekonaniom jest czymś zdecydowanie dla mnie. Od tamtej pory praktykuję regularnie, głównie według metody B. K. S. Iyengara, zarówno w ramach szkoły jogi, do której uczęszczam, warsztatów prowadzonych przez różnych nauczycieli, jak i poprzez praktykę własną. Joga stała się dla mnie przestrzenią do zatrzymania i osadzenia w teraźniejszości, bez wybiegania myślami w przyszłość lub przeszłość. Dzięki niej lepiej poznaje swoje ciało, sposób jego działania, zyskuję wiedzę o tym, co mu służy, a co nie. Praktyka uczy mnie także cierpliwości i spokoju, które wcześniej trudno mi było osiągnąć. Prowadzenie zajęć stanowi z kolei dla mnie istotny bodziec na drodze do doskonalenia swojej praktyki i wiedzy oraz rozwoju jako człowieka. Daje możliwość spotkania z innymi ludźmi, podzielenia się swoim doświadczeniem, energią i uśmiechem. Dodatkowo, wolny czas spędzam grając na gitarze elektrycznej, słuchając muzyki – zazwyczaj ciężkiej, czytając książki, chodząc po górach, biegając na długie dystanse lub oddając się szeroko pojętej rozrywce elektronicznej.

 
Małgorzata Szypuła

Agnieszka Lasoń: muzyk, skrzypaczka, nauczyciel jogi

Pojawienie się jogi w moim życiu, to jak zaczęcie fascynującej podróży. Harmonijny rozwój ciała, umysłu i ducha. Poczucie swojego ciała, oddechu, bicia serca, pozwalają mi odkryć kim naprawdę jestem. Joga jest moim nauczycielem cierpliwości, pokory i przekonania, że wszystko ma swój odpowiedni czas. Praktykuję od 5 lat i ukończyłam kurs Instruktora Rekreacji Ruchowej w oparciu o system hatha jogi. Brałam udział w licznych warsztatach u takich nauczycieli jak Jaki Nett, K. Pilorz, E. Wardzała, R. Grzeszykowski, K. Kocot. Chcę kroczyć dalej i pogłębiać swoją wiedzę i praktykę obserwując zmiany w ciele

i życiu, które są inspiracją w nauczaniu. Oprócz bycia muzykiem, nauczycielem, żoną i mamą uwielbiam tworzyć, dlatego z pasji zajmuję się ceramiką. Rodzina, joga, muzyka, sztuka i obcowanie w przyrodzie są moją radością i świadomym życiem.

 
Konrad Wasilewski

Joanna Galon-Frant: pianistka, doktor Akademii Muzycznej w Katowicach, nauczyciel jogi

Kilka lat temu, pewnym październikowym przedpołudniem po raz pierwszy otworzyłam drzwi do niesamowitego  miejsca ... i do nowego rozdziału w moim życiu. Na drugim piętrze niewielkiej, przytulnej kamienicy znalazłam to, czego podświadomie szukałam od dawna - drogę powrotną do siebie. To tu po raz pierwszy udało mi się zatrzymać, usłyszeć swój oddech, poczuć swoje ciało, zajrzeć głębiej - co było dość niezwykłe w mojej codzienności pełnej pośpiechu i napięcia. Od tamtego momentu czułam, że będę tu wracać, że joga  i niezwykli ludzie, których spotkałam nadadzą mojemu życiu nowy wymiar. Ta podróż trwa do dzisiaj przynosząc spokój, harmonię i świadomość. 
Od dziecka gram na fortepianie. Muzyka jest moją pasją i zawodem, który przynosi wiele satysfakcji, ale i wiele stresu i usztywnień. To właśnie joga uczy mnie jak pokonywać napięcie, jak dbać o moje ciało podczas i po wielu godzinach ćwiczeń. Pozwala mi lepiej panować nad tremą i pogłębiać oraz utrzymać właściwą koncentrację podczas występów.

Uczy też rozluźnienia i relaksu, który jest niezastąpiony w moim prywatnym życiu - szczęśliwej żony Łukasza i mamy Mai i Kuby.

Uwielbiam dobre, zdrowe jedzenie. Fascynuje mnie moc i możliwości medycyny holistycznej. A całkiem "po godzinach" kocham jazdę konną i ... mazurskie pejzaże oglądane z pokładu jachtu :)