Zespół


ALEKSANDRA
DUDA


psycholog, trener warsztatu, dyplomowany nauczyciel jogi Iyengara w stopniu Intermediate Junior I
Jogę praktykuję od 14 lat, od 10 lat prowadzę zajęcia. Moją pierwszą nauczycielką była Wanda Ratajska. Pierwsze zajęcia poprowadziłam dzięki Pawłowi Kamińskiemu i Małgosi Kłanieckiej. Punktem zwrotnym był dla mnie kurs nauczycielski u Romka Grzeszykowskiego, który wpłynął na moją decyzję o otwarciu szkoły jogi. Teraz rozwijam się, uczestnicząc w warsztatach z nauczycielami, którzy byli blisko B.K.S. Iyengara: Lois Steinberg, Ritą Keller, Nataszą Moszkowicz, Ewą Wardzałą.
Joga jest dla mnie spotkaniem ze sobą. Jak lustro odbija moje stany, myśli i odczucia. Uczy uważnego szukania prawdy o sobie. Odświeża. Przenosi się z maty na czas poza matą.
W uczeniu najważniejsze jest dla mnie spotkanie z drugim człowiekiem oraz tworzenie przestrzeni do wzajemnego rozwoju. Prowadząc zajęcia, uczę się odpowiedzialności za słowa, czyny i myśli oraz rozwijam swoją praktykę. A dzięki praktyce rozwijam uczenie.
Poza tym lubię chodzić z mężem po górach. Jestem uzależniona od mocnej kawy i kardamonu. Interesuję się tradycyjną medycyną chińską i głęboko wierzę w jej skuteczność. Moim żywiołem jest woda.

psycholog, trener warsztatu, dyplomowany nauczyciel jogi Iyengara w stopniu Intermediate Junior I

IZA
KLEŚNY


antropolog kulturowy, nauczyciel jogi Iyengara w stopniu Intermediate Junior II
Na jogę trafiłam na studiach. Od razu się zachwyciłam aktywnością, która wraz z modelowaniem ciała, modelowała mój umysł. Dotykałam nie tylko moich sztywności i słabości fizycznych, ale i światopoglądowych. I tak stawałam się odrobinę mocniejsza, trochę bardziej elastyczna, trochę spokojniejsza.
I wciąż, w praktyce, dotykam w sobie obszarów które wymagają uwagi, troski, miłości. Fascynujące dla mnie w jodze jest to, że jest głęboko przemieniająca. Pomaga nam dotrzeć do najlepszej wersji samych siebie w każdym momencie naszego życia.
W jodze Iyengara jestem od 18 lat, otwarta na inspiracje innymi metodami. Obecnie posiadam stopień Junior Intermediate II. Wciąż się rozwijam, uczę i doszkalam, pracując z nauczycielami wyższych stopni. Ostatnio zainteresowała mnie joga powięziowa.
A tak poza tym, to lubię spać, odpoczywać na łonie natury, bawić się z kotami, czytać i spędzać czas z ludźmi! Czyli innymi słowy, lubię, jak wszystko spowalnia. Wtedy celebruję zwykłe, codzienne czynności!

antropolog kulturowy, nauczyciel jogi Iyengara w stopniu Intermediate Junior II

KRZYSZTOF
GOLECKI


prawnik, przedsiębiorca, dyplomowany nauczyciel jogi Iyengara w stopniu Introductory II
Jogę według przekazu B.K.S. Iyengara praktykuję od 2013 r., a od 2016 r. regularnie prowadzę zajęcia. Ukończyłem dwuletni kurs nauczycielski prowadzony przez Ewę Wardzałę i Nataszę Moszkowicz. W listopadzie 2018 r. uzyskałem certyfikat dyplomowanego nauczyciela jogi Iyengara w stopniu Introductory II.
Joga pozwala mi się osadzić w teraźniejszości, bez wybiegania myślami w przyszłość lub przeszłość. Dzięki niej lepiej poznaję swoje ciało. Dowiaduję się, co mu służy, a co nie. Praktyka uczy mnie także cierpliwości i spokoju, które wcześniej trudno mi było osiągnąć.
Wolny czas spędzam, opiekując się trójką wspaniałych kotów, grając na gitarze elektrycznej, słuchając muzyki (zazwyczaj ciężkiej), czytając książki, chodząc po górach, biegając na długie dystanse lub oddając się szeroko pojętej rozrywce elektronicznej.

prawnik, przedsiębiorca, dyplomowany nauczyciel jogi Iyengara w stopniu Introductory II

EWELINA
DZIEŻA


muzyk, przedsiębiorca, nauczyciel jogi
Praktykuję jogę od 2013 r., a od 2017 r. uczę, dzieląc się swoją pasją z innymi.
Z wykształcenia jestem muzykiem – ukończyłam Akademię Muzyczną w Katowicach. Zawodowo rozstałam się z muzyką tuż po studiach, poświęcając się rodzinie i prowadzeniu własnej firmy.
Kiedy w moim życiu pojawiła się joga, wiedziałam, że to będzie związek na całe życie. Z każdą wykonaną asaną, z każdą mato-godziną joga wnosi energię, radość, oddech, poczucie siebie i świata. Powoli, jak nieśmiały gość, zagląda we wszystkie zakątki ciała – przede wszystkim w te zaniedbane, gdzie gromadzą się niechciane emocje.
Joga wzbogaca nasze życie o kompas. Doświadczając siebie, bezładne dryfowanie zamieniamy w pasjonujący rejs. Ucząc jogi, dzielę się z innymi doświadczeniami z tej podróży. Każdy jednak musi wyruszyć w nią osobiście, stając codziennie na macie.
Podróżowanie to – po jodze – moja druga pasja. Lubię odwiedzać miejsca niecodzienne, nieopisane w przewodnikach. Wszędzie, dokąd jadę, towarzyszy mi joga. Zabieram ją ze sobą, albo ona zabiera mnie.

muzyk, przedsiębiorca, nauczyciel jogi

HANNA
KAMIŃSKA


psychoterapeuta, psycholog, kulturoznawca, hipoterapeuta, nauczyciel jogi
Jogę praktykuję od 2014 r., od 2018 r. prowadzę zajęcia. W 2017 r. ukończyłam kurs na instruktora rekreacji ruchowej o specjalności „ćwiczenia psychofizyczne w oparciu o system hatha-joga”, prowadzony przez Izabelę i Pawła Kamińskich. Obecnie uczestniczę w treningu nauczycielskim prowadzonym przez Kasię Pilorz, u której ukończyłam również roczny kurs doskonalący jogi metodą Iyengara.
Swoje umiejętności rozwijam na warsztatach m.in. z Romkiem Grzeszykowskim, Ewą Wardzałą, Nataszą Moszkowicz, ks. Joe Pereirą, Bartkiem Miklasem. Lipiec 2019 r. spędziłam w RIMYI w Punie, praktykując m.in. u Abhijaty i Sunity Iyengar, Rayi Umy Datty czy dr Rajlaxmi.
Joga jest dla mnie sztuką poznawania i przekraczania własnych ograniczeń. Dzięki jodze, pracując nad ciałem, docieramy do swojej wewnętrznej rzeczywistości. Dlatego praca z ciałem może być katalizatorem zmian także na poziomie emocjonalnym, intelektualnym i duchowym.
Wolny czas spędzam w towarzystwie przyjaciół, ukochanej 20-letniej klaczy, głaszcząc koty, podróżując, czytając, oglądając filmy, praktykując jogę i tantrę.

psychoterapeuta, psycholog, kulturoznawca, hipoterapeuta, nauczyciel jogi

MONIKA
MAĆKOWIAK


miłośnik drzew, literatury i kotów, jej pasją jest teatr; zawodowo nauczyciel w liceum
Joga jest w moim życiu od 2010 r. Wiola Paszek wprowadziła mnie w strukturę jogi i pokazała, jak mogę dzięki jodze odpocząć. Swoją praktykę zawdzięczam jednak Romkowi Grzeszykowskiemu, który pozwolił jodze we mnie „się zadziać”: przez oddech, puszczenie napięć. Pod jego okiem szkolę się w Krakowie w ramach kursu nauczycielskiego.
Joga jest jak drzewa. Wymaga czasu, żeby się w człowieku ukorzenić i wydać owoce, które nigdy się nie kończą. Uczy, że jest w nas miejsce na niedoskonałość. Pozwala wziąć oddech, rozciągnąć ciało we wszystkich kierunkach, uspokoić myśli.
Dzięki jodze obserwuję siebie. A to największa radość – widzieć w sobie zmianę. B.K.S. Iyengar napisał: „Jeśli uczysz się wielu drobnych rzeczy, któregoś dnia zakończy się to poznaniem czegoś wielkiego”. Gorąco ufam tym słowom… i praktykuję.
Szukam ciszy nie tylko w jodze. Uwielbiam długie spacery i przytulanie do drzew, pić kawę o poranku, głaskać kota i czytać. To też rodzaj medytacji.
Ulubioną moją asaną, jak nietrudno zgadnąć, jest vṛkṣāsana. A ta, o której lekkości wciąż marzę: adho- mukha- vṛkṣāsana.

miłośnik drzew, literatury i kotów, jej pasją jest teatr; zawodowo nauczyciel w liceum

MARZENA
KOLCZYK


ekonomista, zawodowo związana z samorządem terytorialnym
Praktykuję od 2013 r. Joga jest dla mnie największym życiowym nauczycielem: otwiera mnie na siebie i na świat, uczy obserwacji, uelastycznia ciało i umysł. Dzięki jodze odnajduję w sobie wdzięczność, pokorę, radość z drobnych rzeczy, wytrwałość i zgodę na to, co dzieje się w moim życiu.
W KarmaJodze pełnię rolę osoby do kontaktu, prowadzę zapisy na warsztaty, dbam o przekaz informacji o wydarzeniach organizowanych przez szkołę.
Wolny czas – poza praktyką jogi – najchętniej spędzam w górach i na spinningu. Chętnie czytam książki o podróżach i wyprawach wysokogórskich – nieustannie są dla mnie wielką inspiracją.

ekonomista, zawodowo związana z samorządem terytorialnym