Zespół


ALEKSANDRA
DUDA


psycholog, trener warsztatu, dyplomowany nauczyciel jogi Iyengara w stopniu Intermediate Junior I, właścicielka szkoły
Jogę praktykuję od 17 lat, od 13 lat prowadzę zajęcia. Moją pierwszą nauczycielką była Wanda Ratajska. Pierwsze zajęcia poprowadziłam dzięki Pawłowi Kamińskiemu i Małgosi Kłanieckiej. Punktem zwrotnym był dla mnie kurs nauczycielski u Romka Grzeszykowskiego, który wpłynął na moją decyzję o otwarciu szkoły jogi. Teraz rozwijam się, uczestnicząc w warsztatach z nauczycielami, którzy byli blisko B.K.S. Iyengara: Lois Steinberg, Ritą Keller, Nataszą Moszkowicz, Ewą Wardzałą.
Obecnie najbardziej jestem zaangażowana w działanie szkoły oraz prowadzenie wraz z Izą Kleśny grupy nauczycieli do certyfikacji (tzw. mentoring). Ponadto, od kilku lat uczę i wykładam jogę w metodzie Iyengara na studiach podyplomowych „Akademia Praktyków Jogi” i współprowadzę warsztaty rozwojowe dla Stowarzyszenia Jogi Iyengara w Polsce.
Joga jest dla mnie spotkaniem ze sobą. Jak lustro odbija moje stany, myśli i odczucia. Uczy uważnego szukania prawdy o sobie. Odświeża. Przenosi się z maty na czas poza matą.
W uczeniu najważniejsze jest dla mnie spotkanie z drugim człowiekiem oraz tworzenie przestrzeni do wzajemnego rozwoju. Prowadząc zajęcia, uczę się odpowiedzialności za słowa, czyny i myśli oraz rozwijam swoją praktykę. A dzięki praktyce rozwijam uczenie.
Poza tym lubię chodzić z mężem po górach. Jestem uzależniona od mocnej kawy i kardamonu. Interesuję się tradycyjną medycyną chińską i głęboko wierzę w jej skuteczność.

psycholog, trener warsztatu, dyplomowany nauczyciel jogi Iyengara w stopniu Intermediate Junior I, właścicielka szkoły

IZA
KLEŚNY


antropolog kulturowy, nauczyciel jogi Iyengara w stopniu Intermediate Junior II
Na jogę trafiłam na studiach. Od razu się zachwyciłam aktywnością, która wraz z modelowaniem ciała, modelowała mój umysł. Dotykałam nie tylko moich sztywności i słabości fizycznych, ale i światopoglądowych. I tak stawałam się odrobinę mocniejsza, trochę bardziej elastyczna, trochę spokojniejsza.
I wciąż, w praktyce, dotykam w sobie obszarów które wymagają uwagi, troski, miłości. Fascynujące dla mnie w jodze jest to, że jest głęboko przemieniająca. Pomaga nam dotrzeć do najlepszej wersji samych siebie w każdym momencie naszego życia.
W jodze Iyengara jestem od 18 lat, otwarta na inspiracje innymi metodami. Obecnie posiadam stopień Junior Intermediate II. Wciąż się rozwijam, uczę i doszkalam, pracując z nauczycielami wyższych stopni. Ostatnio zainteresowała mnie joga powięziowa.
A tak poza tym, to lubię spać, odpoczywać na łonie natury, bawić się z kotami, czytać i spędzać czas z ludźmi! Czyli innymi słowy, lubię, jak wszystko spowalnia. Wtedy celebruję zwykłe, codzienne czynności!

antropolog kulturowy, nauczyciel jogi Iyengara w stopniu Intermediate Junior II

EWELINA
DZIEŻA


muzyk, przedsiębiorca, nauczyciel jogi
Praktykuję jogę od 2013 r., a od 2017 r. uczę, dzieląc się swoją pasją z innymi.
Z wykształcenia jestem muzykiem – ukończyłam Akademię Muzyczną w Katowicach. Zawodowo rozstałam się z muzyką tuż po studiach, poświęcając się rodzinie i prowadzeniu własnej firmy.
Kiedy w moim życiu pojawiła się joga, wiedziałam, że to będzie związek na całe życie. Z każdą wykonaną asaną, z każdą mato-godziną joga wnosi energię, radość, oddech, poczucie siebie i świata. Powoli, jak nieśmiały gość, zagląda we wszystkie zakątki ciała – przede wszystkim w te zaniedbane, gdzie gromadzą się niechciane emocje.
Joga wzbogaca nasze życie o kompas. Doświadczając siebie, bezładne dryfowanie zamieniamy w pasjonujący rejs. Ucząc jogi, dzielę się z innymi doświadczeniami z tej podróży. Każdy jednak musi wyruszyć w nią osobiście, stając codziennie na macie.
Podróżowanie to – po jodze – moja druga pasja. Lubię odwiedzać miejsca niecodzienne, nieopisane w przewodnikach. Wszędzie, dokąd jadę, towarzyszy mi joga. Zabieram ją ze sobą, albo ona zabiera mnie.

muzyk, przedsiębiorca, nauczyciel jogi

MONIKA
MAĆKOWIAK


miłośnik drzew, literatury i kotów, jej pasją jest teatr; zawodowo nauczyciel w liceum
Joga jest w moim życiu od 2010 r. Wiola Paszek wprowadziła mnie w strukurę jogi i pokazała, jak mogę dzięki jodze odpocząć. Swoją praktykę zawdzięczam jednak Romkowi Grzeszykowskiemu, który pozwolił jodze we mnie „się zadziać”: przez oddech, puszczenie napięć. Ukończyłam pod jego okiem kurs nauczycielski w Krakowie. Od marca 2022 roku jestem certyfikowanym nauczycielem jogi w metodzie B.K.S. Iyengara w stopniu Level 1.
Joga jest jak drzewa. Wymaga czasu, żeby się w człowieku ukorzenić i wydać owoce, które nigdy się nie kończą. Uczy, że jest w nas miejsce na niedoskonałość. Pozwala wziąć oddech, rozciągnąć ciało we wszystkich kierunkach, uspokoić myśli.
Dzięki jodze obserwuję siebie. A to największa radość – widzieć w sobie zmianę. B.K.S. Iyengar napisał: „Jeśli uczysz się wielu drobnych rzeczy, któregoś dnia zakończy się to poznaniem czegoś wielkiego”. Gorąco ufam tym słowom… i praktykuję.
Szukam ciszy nie tylko w jodze. Uwielbiam długie spacery i przytulanie do drzew, pić kawę o poranku, głaskać kota i czytać. To też rodzaj medytacji.
Ulubioną moją asaną, jak nietrudno zgadnąć, jest vṛkṣāsana. A ta, o której lekkości wciąż marzę: adho- mukha- vṛkṣāsana.

miłośnik drzew, literatury i kotów, jej pasją jest teatr; zawodowo nauczyciel w liceum

IWONA
RAWINIS


miłośniczka natury, optymistka, zawodowo związana ze szkolnictwem
Jogę praktykuję piąty rok, a od niedawna prowadzę zajęcia. Ukończyłam roczny kurs nauczycielski pod kierunkiem prof. Janusza Szopy i dr Małgorzaty Garbary z Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Rozwijam się pod kierunkiem nauczycieli związanych z metodą B.K.S. Iyengara. Joga stała się dla mnie narzędziem budowania świadomości, uważności i równowagi pomiędzy tym, co cielesne i duchowe. Uczy mnie, jak się odnaleźć w rutynie dnia.
Moja słodka codzienność (oprócz jogi) to rodzinka, z którą najchętniej spędzam czas aktywnie w naturze. Uwielbiam gotować i majsterkować.

miłośniczka natury, optymistka, zawodowo związana ze szkolnictwem

ALINA
SKOP


pasjonatka jogi, ajurwedy i zdrowego trybu życia, księgowa
Jak to się zaczęło? Dawno, dawno temu na lekcję Jogi do mojego pierwszego nauczyciela, Maćka Rudzińskiego, zabrała mnie moja przyjaciółka. I to tam zakochałam się w jodze. Ta moja miłość była bardzo burzliwa, pełna zerwań i powrotów, ale od ok. 8 lat jest już stała i stateczna. Kiedy pierwszy raz poszłam na zajęcia z Jogi nie wiedziałam co to jest i czego mogę się spodziewać. Okazało się, że stała się dla mnie czymś więcej niż tylko gimnastyką. Stała się narzędziem prowadzącym do pełniejszego, spokojniejszego i bardziej zrównoważonego życia. Teraz głównie praktykuję pod okiem niezrównanej Izy Kleśny, ale biorę również udział w wielu warsztatach u najlepszych nauczycieli Jogi z kraju i zagranicy. Ukończyłam również kurs nauczycielski u Katarzyny Pilorz ale nadal kształcę swoje umiejętności u Oli Dudy i Izy Kleśny. Poza jogą jestem kinomaniaczką (głównie oglądam horrory, filmy fantasy i sci-fi),uwielbiam również czytać książki (zawsze mam jakąś w plecaku) i podróże (te bliskie i te dalekie). Z zawodu jestem księgową.

pasjonatka jogi, ajurwedy i zdrowego trybu życia, księgowa

MARTA
MATUSIŃSKA


europeista, miłośniczka koni, literatury, dobrej muzyki i jogi
Nieodłącznym elementem życia, pozwalającym poznawać siebie, stała się dla mnie joga. Ta praktyczna metoda pracy z ciałem pomaga mi traktować siebie z szacunkiem, ufać swoim uczuciom, myślom, kompetencjom, znać swoje mocne i słabe strony, zadbać o to co dla mnie w życiu ważne i sięgać po tyle, ile potrzebuję w relacjach i marzeniach.
Z wykształcenia jestem magistrem europeistyki na UJ. W 2020 roku ukończyłam studia podyplomowe z zakresu jogi w profilaktyce i terapii na GWSP. Chcąc się nieustannie rozwijać uczestniczę w licznych warsztatach prowadzonych przez wybitnych nauczycieli: Katarzynę Pilorz, Nataszę Moszkowicz, Ewę Wardzałę, Romana Grzeszykowskiego.
Moją pasją poza jogą jest jeździectwo, śpiew, a ostatnio gra na pianinie. Ogromną przyjemność czerpię z gotowania, delektowania się zdrową kuchnią i celebrowania chwili. Pojawienie się dzieci w moim życiu to jak początek fascynującej podróży. Dzięki nim wzrastam w rodzicielstwie i nie ustępuję w dążeniu do tworzenia wyjątkowych relacji z rodziną oraz sobą każdego dnia.

europeista, miłośniczka koni, literatury, dobrej muzyki i jogi

KLEMENTYNA
JÓZEK


psycholog, terapeuta integracji sensorycznej, trener i instruktor uważności
Z wykształcenia pedagożka, psycholożka, terapeutka SI, instruktorka Masażu Shantala, instruktorka rekreacji ruchowej o specjalności hatha joga, trenerka uważności w wg programu Kosmos i Kajo.

Od lat prowadzę zajęcia dla dzieci wykorzystając różne
formy ruchu i doświadczania świata wieloma zmysłami. Dzielę się z nimi swoją pasją podczas zajęć jogi dla dzieci.
Moje zajęcia są kolorowe, pełne dźwięków, faktur, zapachów i wyobraźni. Bazuję na budowaniu relacji i staram się podążać za potrzebami dzieci.

psycholog, terapeuta integracji sensorycznej, trener i instruktor uważności

KASIA
SZOPA–SZELIGA


Chemiczka, nauczycielka jogi metodą B.K.S. Iyengara w stopniu Level 1
Moją największą pasją i czymś, z czego nieustannie czerpię radość jest uczenie.
Od ponad 20 lat uczę chemii a od blisko 7 lat rozwijam się jako nauczycielka jogi.
Joga pojawiła się w moim życiu około 12 lat temu, były to zajęcia z Małgosią Kłaniecką, następnie z Magdą Herwy w Jodze Życia, a później to już poszło… poczułam, że systematyczna praktyka wpływa nie tylko na moje ciało, ale także na oddech, umysł, emocje i sposób, w jaki postrzegam siebie i innych. Joga stała się stałym elementem mojej codzienności i częścią życia.
W 2018 roku ukończyłam pierwszą edycję studiów podyplomowych „Akademia praktyków jogi” uzyskując uprawnienia instruktora rekreacji ruchowej o specjalności hatha joga.
Od 2020 roku jestem w procesie mentoringowym u Oli Dudy i Izy Kleśny, a od listopada 2023 jestem certyfikowaną nauczycielką jogi według metody B.K.S. Iyengara w stopniu Level 1.
Poza byciem joginką i chemiczką jestem mamą i kocią mamą. Uwielbiam słońce, morze, lato, jedzenie i książki.

Chemiczka, nauczycielka jogi metodą B.K.S. Iyengara w stopniu Level 1

BRYGIDA
CZAPLA


Prawniczka, miłośniczka natury i podróżowania.
Joga w moim życiu pojawiła się przez przypadek, jako sposób na powrót do pełnej sprawności po narciarskiej kontuzji i w zasadzie wbrew wyobrażeniom o niej, jako aktywności nie przeznaczonej dla mnie. Po pierwszych zajęciach wciągnęła mnie i zaczęłam podążać jej ścieżką.
W 2017r. już całkiem świadomie wybrałam KarmaJogę - to tu, dzięki wspaniałym nauczycielkom Oli Dudzie i Izie Kleśny otwieram swoje ciało i umysł oraz przekraczam kolejne granice.

W 2023 roku ukończyłam kurs nauczycielski pod kierownictwem prof. dr hab. Janusza Szopy z AWF w Katowicach, a obecnie pogłębiam swoją wiedzę w KarmaJodze, w ramach mentoringu prowadzonego dla nauczycieli do certyfikacji.

Moje małe przyjemności, to czas spędzony z rodziną, wspólne podróże, najchętniej do miejsc dalekich od cywilizacji, spacery z psem, pielęgnowanie roślin w domu i ogrodzie, czy audiobook wysłuchany w kuchni podczas eksperymentowania z kolejnym przepisem. Dzięki tym chwilom uczę się pielęgnować w sobie Santosę - uczucie wdzięczności, które pozwala zauważać i doceniać wszystko to czego doświadczam oraz to czego mogę się jeszcze nauczyć.

Z wykształcenia jestem prawniczką.

Prawniczka, miłośniczka natury i podróżowania.

IGA
KURECZKO


miłośniczka roślin, Skandynawii i papug, oligofrenopedagog, z pasji florystka
Z jogą związałam się stosunkowo niedawno, na początku studiów. Praktyka umożliwiła mi powrót do sprawności i przesuwanie moich granic. Otworzyła mnie na nowe możliwości i pozwoliła na rozwój świadomości ciała, ale również umysłu.
W KarmaJodze dbam o naszą przestrzeń, o czystość, rośliny, a także wystrój. Prowadzę również media społecznościowe- Facebooka oraz Instagram, tworzę również stronę internetową.
Jestem oligofrenopedagogiem, pracuję głównie z dorosłymi osobami i w tym obszarze nadal się kształcę.
Na co dzień z zamiłowaniem pracuję wśród roślin i kwiatów jako florystka.

miłośniczka roślin, Skandynawii i papug, oligofrenopedagog, z pasji florystka