Zespół


ALEKSANDRA
DUDA


psycholog, trener warsztatu, dyplomowany nauczyciel jogi Iyengara w stopniu Intermediate Junior I
Jogę praktykuję od 14 lat, od 10 lat prowadzę zajęcia. Moją pierwszą nauczycielką była Wanda Ratajska. Pierwsze zajęcia poprowadziłam dzięki Pawłowi Kamińskiemu i Małgosi Kłanieckiej. Punktem zwrotnym był dla mnie kurs nauczycielski u Romka Grzeszykowskiego, który wpłynął na moją decyzję o otwarciu szkoły jogi. Teraz rozwijam się, uczestnicząc w warsztatach z nauczycielami, którzy byli blisko B.K.S. Iyengara: Lois Steinberg, Ritą Keller, Nataszą Moszkowicz, Ewą Wardzałą.
Joga jest dla mnie spotkaniem ze sobą. Jak lustro odbija moje stany, myśli i odczucia. Uczy uważnego szukania prawdy o sobie. Odświeża. Przenosi się z maty na czas poza matą.
W uczeniu najważniejsze jest dla mnie spotkanie z drugim człowiekiem oraz tworzenie przestrzeni do wzajemnego rozwoju. Prowadząc zajęcia, uczę się odpowiedzialności za słowa, czyny i myśli oraz rozwijam swoją praktykę. A dzięki praktyce rozwijam uczenie.
Poza tym lubię chodzić z mężem po górach. Jestem uzależniona od mocnej kawy i kardamonu. Interesuję się tradycyjną medycyną chińską i głęboko wierzę w jej skuteczność. Moim żywiołem jest woda.

psycholog, trener warsztatu, dyplomowany nauczyciel jogi Iyengara w stopniu Intermediate Junior I

IZA
KLEŚNY


antropolog kulturowy, nauczyciel jogi Iyengara w stopniu Intermediate Junior II
Na jogę trafiłam na studiach. Od razu się zachwyciłam aktywnością, która wraz z modelowaniem ciała, modelowała mój umysł. Dotykałam nie tylko moich sztywności i słabości fizycznych, ale i światopoglądowych. I tak stawałam się odrobinę mocniejsza, trochę bardziej elastyczna, trochę spokojniejsza.
I wciąż, w praktyce, dotykam w sobie obszarów które wymagają uwagi, troski, miłości. Fascynujące dla mnie w jodze jest to, że jest głęboko przemieniająca. Pomaga nam dotrzeć do najlepszej wersji samych siebie w każdym momencie naszego życia.
W jodze Iyengara jestem od 18 lat, otwarta na inspiracje innymi metodami. Obecnie posiadam stopień Junior Intermediate II. Wciąż się rozwijam, uczę i doszkalam, pracując z nauczycielami wyższych stopni. Ostatnio zainteresowała mnie joga powięziowa.
A tak poza tym, to lubię spać, odpoczywać na łonie natury, bawić się z kotami, czytać i spędzać czas z ludźmi! Czyli innymi słowy, lubię, jak wszystko spowalnia. Wtedy celebruję zwykłe, codzienne czynności!

antropolog kulturowy, nauczyciel jogi Iyengara w stopniu Intermediate Junior II

EWELINA
DZIEŻA


muzyk, przedsiębiorca, nauczyciel jogi
Praktykuję jogę od 2013 r., a od 2017 r. uczę, dzieląc się swoją pasją z innymi.
Z wykształcenia jestem muzykiem – ukończyłam Akademię Muzyczną w Katowicach. Zawodowo rozstałam się z muzyką tuż po studiach, poświęcając się rodzinie i prowadzeniu własnej firmy.
Kiedy w moim życiu pojawiła się joga, wiedziałam, że to będzie związek na całe życie. Z każdą wykonaną asaną, z każdą mato-godziną joga wnosi energię, radość, oddech, poczucie siebie i świata. Powoli, jak nieśmiały gość, zagląda we wszystkie zakątki ciała – przede wszystkim w te zaniedbane, gdzie gromadzą się niechciane emocje.
Joga wzbogaca nasze życie o kompas. Doświadczając siebie, bezładne dryfowanie zamieniamy w pasjonujący rejs. Ucząc jogi, dzielę się z innymi doświadczeniami z tej podróży. Każdy jednak musi wyruszyć w nią osobiście, stając codziennie na macie.
Podróżowanie to – po jodze – moja druga pasja. Lubię odwiedzać miejsca niecodzienne, nieopisane w przewodnikach. Wszędzie, dokąd jadę, towarzyszy mi joga. Zabieram ją ze sobą, albo ona zabiera mnie.

muzyk, przedsiębiorca, nauczyciel jogi

MONIKA
MAĆKOWIAK


miłośnik drzew, literatury i kotów, jej pasją jest teatr; zawodowo nauczyciel w liceum
Joga jest w moim życiu od 2010 r. Wiola Paszek wprowadziła mnie w strukurę jogi i pokazała, jak mogę dzięki jodze odpocząć. Swoją praktykę zawdzięczam jednak Romkowi Grzeszykowskiemu, który pozwolił jodze we mnie „się zadziać”: przez oddech, puszczenie napięć. Pod jego okiem szkolę się w Krakowie w ramach kursu nauczycielskiego.
Joga jest jak drzewa. Wymaga czasu, żeby się w człowieku ukorzenić i wydać owoce, które nigdy się nie kończą. Uczy, że jest w nas miejsce na niedoskonałość. Pozwala wziąć oddech, rozciągnąć ciało we wszystkich kierunkach, uspokoić myśli.
Dzięki jodze obserwuję siebie. A to największa radość – widzieć w sobie zmianę. B.K.S. Iyengar napisał: „Jeśli uczysz się wielu drobnych rzeczy, któregoś dnia zakończy się to poznaniem czegoś wielkiego”. Gorąco ufam tym słowom… i praktykuję.
Szukam ciszy nie tylko w jodze. Uwielbiam długie spacery i przytulanie do drzew, pić kawę o poranku, głaskać kota i czytać. To też rodzaj medytacji.
Ulubioną moją asaną, jak nietrudno zgadnąć, jest vṛkṣāsana. A ta, o której lekkości wciąż marzę: adho- mukha- vṛkṣāsana.

miłośnik drzew, literatury i kotów, jej pasją jest teatr; zawodowo nauczyciel w liceum

IWONA
RAWINIS


miłośniczka natury, optymistka, zawodowo związana ze szkolnictwem
Jogę praktykuję piąty rok, a od niedawna prowadzę zajęcia. Ukończyłam roczny kurs nauczycielski pod kierunkiem prof. Janusza Szopy i dr Małgorzaty Garbary z Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Rozwijam się pod kierunkiem nauczycieli związanych z metodą B.K.S. Iyengara. Joga stała się dla mnie narzędziem budowania świadomości, uważności i równowagi pomiędzy tym, co cielesne i duchowe. Uczy mnie, jak się odnaleźć w rutynie dnia.
Moja słodka codzienność (oprócz jogi) to rodzinka, z którą najchętniej spędzam czas aktywnie w naturze. Uwielbiam gotować i majsterkować.

miłośniczka natury, optymistka, zawodowo związana ze szkolnictwem

MARZENA
KOLCZYK


ekonomista, zawodowo związana z samorządem terytorialnym
Praktykuję od 2013 r. Joga jest dla mnie największym życiowym nauczycielem: otwiera mnie na siebie i na świat, uczy obserwacji, uelastycznia ciało i umysł. Dzięki jodze odnajduję w sobie wdzięczność, pokorę, radość z drobnych rzeczy, wytrwałość i zgodę na to, co dzieje się w moim życiu.
W KarmaJodze pełnię rolę osoby do kontaktu, prowadzę zapisy na warsztaty, dbam o przekaz informacji o wydarzeniach organizowanych przez szkołę.
Wolny czas – poza praktyką jogi – najchętniej spędzam w górach i na spinningu. Chętnie czytam książki o podróżach i wyprawach wysokogórskich – nieustannie są dla mnie wielką inspiracją.

ekonomista, zawodowo związana z samorządem terytorialnym

DARIA
TWOREK


psycholog, miłośniczka aktywnego trybu życia
Joga pojawiła się w moim życiu w 2016 roku. Stała się dla mnie podróżą w głąb siebie. Dzięki praktyce znajduję czas na spotkanie z samą sobą, ćwiczenie uważności i dbałość o swoje ciało. Jestem absolwentką psychologii na Uniwersytecie Śląskim, na co dzień prowadzę zajęcia terapeutyczne dla dzieci.
W wolnym czasie zwiedzam świat, na który najchętniej spoglądam w otoczeniu gór oraz bliskich mi ludzi.

psycholog, miłośniczka aktywnego trybu życia